Barvy a nátěry pro zajištění hygieny ve veřejných zařízeních

Barvy a nátěry pro zajištění hygieny ve veřejných zařízeních

Při plánování je důležité zohlednit fungování prostoru z pohledu uživatele a zajistit, aby všechny klíčové povrchy a materiály byly odolné vůči čištění a častému úklidu. Teknos nabízí barvy a nátěry speciálně navržené pro řízení hygieny, které zajistí, že veřejné prostory budou atraktivní, inspirativní a hygienické.

Rodiče obvykle dbají na zdraví a bezpečnost svých dětí. Tato jejich pozornost se projevuje po celý život, dokud se v určitém okamžiku role nevymění. Chceme našim rodinám poskytnout tu nejlepší možnou péči v bezpečném prostředí. Naše speciální barvy prokázaly v nezávislých laboratorních testech pozoruhodné snížení počtu bakterií a také významné snížení počtu infekcí spojených se zdravotní péčí v reálném nemocničním prostředí.

Vyzkoušeno v praxi

Dvě ambulantní oddělení v Heart of England NHS Foundation Trust poskytla prostředí pro pilotní studii v reálném čase. V průběhu pěti měsíců byly odebírány stěry z výrobků ošetřených a neošetřených přípravkem BioCote® na obou ambulantních odděleních. Výsledkem bylo, že všechny výrobky chráněné systémem BioCote® na ambulantním oddělení byly ve srovnání s neošetřenými protějšky výrazně méně kontaminované, s celkovým snížením výskytu bakterií o 96 %.

Předmětem, u kterého došlo k největšímu snížení počtu bakterií, byla antimikrobiální klika dveří, která byla o 98 % méně kontaminována bakteriemi než běžné kliky v druhé ambulantní jednotce. Trvalé snížení mikrobiální zátěže na područkách židlí bylo 75 % a na zábradlích lůžek 96 % (průměrná jednotka tvořící kolonie na 100 cm 2 ).

Antimikrobiální technologie Biocote®

Aktivní antimikrobiální složkou ve výrobcích Teknos je fosforečnanové sklo stříbra založené na technologii BioCote®. Díky technologii BioCote je povrch nátěru hygienický a prokazatelně chrání před mnoha druhy mikrobů, jako jsou bakterie a plísně.

Bylo prokázáno, že díky technologii BioCote® se bakterie a mikroby na výrobcích snižují až o 99,5 % za dvě hodiny nebo o 99,99 % za 24 hodin. Antimikrobiální účinnost technologie BioCote® byla testována podle normy ISO 22196:2011.

Nátěrový systém Timantti W + Timantti 20

Speciální akrylátová barva TIMANTTI® CLEAN s ochranou BioCote® je odolná vůči častému čištění, drhnutí za mokra a čisticím prostředkům používaným v nemocnicích.

Zajišťuje nepřetržitou ochranu povrchu před tvorbou a množením mikroorganismů a zabraňuje jeho poškození.
TIMANTTI® CLEAN lze nanášet na betonové, omítnuté, tmelené, cihlové povrchy a také na povrchy stavebních desek. Tato barva je vhodná i pro opravné nátěry povrchů dříve natřených alkydovými a disperzními barvami. TIMANTTI® CLEAN získala právo používat ekologickou značku skandinávských zemí „Severská Labuť“ a patří do emisní třídy stavebních materiálů M1 a také právo být označena symbolem Key Flag, který označuje výrobky vyrobené ve Finsku.

Vodou ředitelná akrylátová disperzní barva TIMANTTI 20 je odolná proti opotřebení pro vnitřní stěny a stropy. Zabraňuje tvorbě plísní. Je vhodná zejména pro nátěry stěn a stropů v suchých a vlhkých místnostech, které musí být odolné proti mytí a opotřebení, například na chodbách, na schodištích, ve školkách, školách, nemocnicích, potravinářských podnicích a dalších podobných zařízeních. Barvu TIMANTTI 20 lze nanášet na omítnuté, tmelené, cihlové povrchy a také na povrchy stavebních desek. Tato barva je vhodná i pro opravné nátěry povrchů dříve natřených alkydovými a disperzními barvami. TIMANTTI 20 je spolu s ochranou proti vlhkosti TIMANTTI W součástí nátěrového systému pro mokré prostory schváleného ve Švédsku (Måleri-branschens Våtrumskontroll, MVK). TIMANTTI 20 patří do emisní třídy stavebních materiálů M1.

Prohlédněte si všechny naše produkty